PIERWSZA KSIĄŻECZKA KONTRASTOWA, CZYLI W CO SIĘ BAWIĆ Z NIEMOWLAKIEM

książeczki dla niemowląt

O tym jak korzystne dla rozwoju malucha, jest pokazywanie mu od pierwszych miesięcy życia kontrastowych obrazków, pisać Wam nie muszę. Moja Emilka uwielbia wspólne oglądanie książeczek i chętnie słucha tego co jej opowiadam. Nasza kolekcja regularnie się powiększa i postanowiłam napisać dla Was kilka minirecenzji. 

książeczki kontrastowe

książeczki kontrastowe zwierzęta

Książeczki kontrastowe (3m+)
Chyba najpopularniejsze książeczki kontrastowe na rynku. Dostępne pojedynczo, lub w pakiecie. Przewidziane dla dzieci od 3 miesiąca życia, ale myślę, że można śmiało zacząć pokazywać je wcześniej, o ile maluch wyrazi na to chęć. Rysunki są duże i wyraźne i składają się z dwóch kolorów. Książeczki są porządnie wykonane i trwałe. 

książeczka disney ciekawski bobas

książeczka disney ciekawski bobas

Ciekawski Bobas - W domu (2m+)
Książeczka przeznaczona dla dzieci powyżej 2 miesiąca życia, ale proponuję najpierw zacząć od tych dwukolorowych. Zrobiłam odwrotnie i widzę, że Emilka była bardziej zainteresowana Ciekawskim Bobasem a Książeczki Kontrastowe szybko ją nudziły. "W Domu" zawiera trójkolorowe obrazki (łóżeczko, kwiatek, wózek, lampa, kubek) po prawej stronie, a po lewej, rymowankę i jakiś rysunek sytuacyjny z bohaterami bajek Disneya. Obrazki są wyraźne, ładne i przyciągają uwagę dziecka. 

bystre oczka książeczka

książeczka bystre oczka

Bystre Oczka - A kuku (3m+)
Dla mnie oczopląs. Dla Emilki super ciekawa książeczka. Intensywne kolory, kontrasty, duże i wyraźne obrazy na 10 stronach. Bardzo fajna propozycja, która za jakiś czas posłuży mi do zadawania pytań 'a gdzie jest dzidzia?'. Rozważam zakup innych książeczek z tej serii. U nas sprawdziła się od początku 4 miesiąca życia.  

dotykamy kolorów czarny pomarańczowy

dotykamy kolorów czarny pomarańczowy

dotykamy kolorów czarny pomarańczowy

Dotykamy Kolorów - Czarny i Biały, Pomarańczowy 
Bardzo ciekawa seria książek, w której każda strona 'po prawej' ma zwierzątko lub przedmiot z atrakcyjnym dodatkiem do dotknięcia np. futerko, coś błyszczącego, śliskiego, chropowatego. Rysunki są duże i ładne, zdecydowanie przyciągające uwagę dziecka. U nas na razie większym zainteresowaniem cieszy się wersja czarno biała, ale myślę że inne kolory wkrótce również zyskają sympatię Emilki. Co więcej jest to książeczka, którą chętnie będzie oglądało także starsze dziecko.

dotknij mnie zwierzęta na wsi

dotknij mnie zwierzęta na wsi

Dotknij Mnie - Zwierzęta na wsi
Książeczka, która jak na razie nie znajduje u nas zastosowania. Obrazki mają wyblakłe i pastelowe kolory oraz minimalnie wypukłe elementy, które dziecko może dotykać. Pozycja zdecydowanie dla starszych pociech. Kupiłam przez internet nie upewniając się wcześniej co do jej zawartości. Poczeka grzecznie na półce, aż Emilka urośnie.


Znacie Drogie Mamy te książeczki? Jakie pozycje proponujecie dla 6 mc+? Co do czytania na dobranoc?

7 komentarzy:

 1. jakie słdokie te bajki i książeczki :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedługo będę takie kupować. Nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że będzie mól książkowy po mamusi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest bardzo prawdopodobne :) dzieci obserwują i naśladują swoich rodziców:)

   Usuń
 3. Większość książeczek wykorzystywałam w zabawach z moim podopiecznym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mamy z tej serii "książeczki kontrastowe", mamy czarnego kota i maluch 3msc dłużej skupiał wzrok na obrazku czarnego kota niż na pozostałych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam serie ".. na ulicy Czereśniowej" może to dla nieco większego dziecka ale książki są świetnie zrobione i mój siostrzeniec ogląda je godzinami :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz:)

Odpowiedzi na Wasze pytania zamieszczam u siebie na blogu.
Proszę o nie umieszczanie w komentarzach linków do blogów i rozdań - takie wpisy będą przeze mnie usuwane.