"TYLKO 6% POLEK UWAŻA SIĘ ZA PIĘKNE, A AŻ 59% ZA PRZECIĘTNE..."Właśnie ruszyła ogólnopolska kampania NaroDove Piękno, której ambasadorką została wspaniała dziennikarka i bardzo pozytywna kobieta - Dorota Wellman. Kampania była poprzedzona badaniem opinii publicznej na temat samooceny i postrzegania piękna przez Polki. Wyniki ankiet zaskoczyły mnie... "tylko 6% Polek uważa się za piękne, a aż 59% za przeciętne..."

Przy okazji, 71% kobiet odczuwa presję społeczną związaną z potrzebą bycia piękną. Presja ta w dużej mierze kreowana jest przez media, ukazujące ideały, do których powinnyśmy dążyć. Z każdej gazety spoglądają na nas 'wyphotoshopowane' modelki, a artykuły prześcigają się w radach jak schudnąć tydzień po porodzie. I jak tu nie wpaść w kompleksy?

Na szczęście Polki wiedzą, że piękno to nie tylko idealne ciało, perfekcyjnie ułożone włosy i ponętne usta. Według ankietowanych piękna kobieta powinna być: inteligentna (25%), zadbana (24%) i naturalna (22%). 

Marka Dove zachęca kobiety do uwierzenia w siebie i ujawnienia swojego prawdziwego piękna. Nie tylko tego zewnętrznego...


Aby dołączyć do akcji wystarczy wejść na stronę internetową jestempieknabo.pl i kliknąć na 'popieram'. Możecie też podobnie jak Dorota wyrazić swój manifest, zaprojektować koszulkę z własnym napisem i wygrać ją. Codziennie szansę otrzyma 100 osób.

Ja czuję się piękna i dołączyłam do akcji. Swoją koszulkę też już zaprojektowałam, a Ty?

11 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super akcja, szczególnie podnosi na duchu tych nie akceptujących ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka akcja przyda się do podniesienia samooceny - także i mi! :) Bardzo lubię Panią Dorotę, to taka pozytywna i pewna siebie osoba. Nic tylko czerpać z niej przykład i energię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ja dobrze zrozumiałam że zostaniesz mamą? Jeżeli tak to gratulacje z całego serca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze zrozumiałaś:) Dziękuję:)

   Usuń
  2. jejku, to pozostałe czytelniczki bloga chyba nie załapały bo w innym wypadku byłby tu wielki wybuch gratulacji i radości :D jeszcze raz gratulacje dla Ciebie i męża,dużo zdrówka i spokoju, rośnij duża i pokaż nam już wkrótce dobre kosmetyki dla przyszłych mam:*

   Usuń
  3. Z pewnością takie wpisy pojawią się za jakiś czas na blogu:)

   Usuń
 5. Gratuluję maleństwa ! :) Niech się zdrowo rozwija .

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że kobiety mają dość niską samoocenę, dlatego trzeba wspólnie się wspierać i pomagać sobie zauważać to piękno. Od jakiegoś czasu bardzo lubię sprawdzać różnego rodzaju poradniki kobiecie i jeden z nich znalazłam na stronie https://kobietadoskonala.pl/ . Śmiało możecie też wejść i sprawdzić, co i jak!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz:)

Odpowiedzi na Wasze pytania zamieszczam u siebie na blogu.
Proszę o nie umieszczanie w komentarzach linków do blogów i rozdań - takie wpisy będą przeze mnie usuwane.